Popis zde .... Popis zde .... Popis zde .... Popis zde ....

New York – Na internetu jsou ode dneška zdarma dostupné všechny zpravodajské relace hlavních amerických televizí za poslední tři roky. Dohromady jde o 350 000 různých pořadů z 20 různých stanic. Na celosvětovou počítačovou síť je umístil serverInternet Archive, který se snaží archivovat internet, ale i všechny knihy, hudbu či filmy, u nichž mu to umožňují autorská práva.

Romney

„Cílem je pomoci americkému voliči lépe zkoumat jednotlivé kandidáty a témata,“ řekl deníku The New York Times zakladatel projektu Brewster Kahle. „Pokud chcete vědět, co přesně řekl (republikánský prezidentský kandidát) Mitt Romney o zdravotní péči v roce 2009, budete to moci najít,“ dodal.
Na serveru jsou nyní jak zpravodajské relace lokálních televizních stanic, tak záznamy nepřetržitého zpravodajství celoplošných stanic jako CNN či Fox News. Server si tyto záznamy pořizoval sám. Kromě tradičního zpravodajství nabídne i satirický pořad komika Jona Stewarta komentující každodenní události, který Kahle také považuje za zprávy.
V archivu amerických televizních zpráv lze vyhledávat na základě titulků pro neslyšící, které se k jednotlivým pořadům vysílaly. Podle Kahleho tak jeden dotaz sice může vyvolat i stovky výsledků, systém ale prý umožňuje rychlé náhledy jednotlivých videí, což by mělo hledání zjednodušit.

Zde můžete vložit Váš komentář